Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja Hanna Helaste ja hallintojohtaja Airi Kinnunen.

Kunnanhallituksen varsinaiset kokoukset vuonna 2016 pidetään erillisen suunnitelman mukaisesti pääsääntöisesti maanantaina alkaen kello 18. Kokouksesta laadittu pöytäkirja tarkastetaan seuraavana perjantaina ja pidetään nähtävänä tarkastuspäivää seuraavana arkipäivänä.

Kunnanhallituksen käsittelyyn tarkoitetut asiat tulee toimitaa kunnantoimistoon viimeistään kokousta edeltävän viikon maanantaina.

Keiteleen kunnanhallitus 2015-2017
Puheenjohtaja Anna-Liisa Tuhkanen (KESK)
välinehuoltaja
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Varapuheenjohtaja Saara Koskinen (KESK)
metsäneuvoja
puh. 045 260 2205
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Andersson Sari, projektipäällikkö (VAS)
puh. 044 770 0052
sähköposti: sari.andersson@keitele.fi

Jauhiainen Jaana, myyjä (KOK)
puh. 045 350 7557
sähköposti: jaana.jauhiainen@keitele.fi

Karhunen Esa, maanviljelijä, eläkeläinen (KESK)
puh. 050 545 5744

Kaunisaho Ari, puutekniikan insinööri (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Metso Marko, monitoimikoneenkuljettaja (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Raatikainen Asko, koneenkuljettaja (SDP)
puh. 040 562 3840
sähköposti: asko.raatikainen@keitele.fi
Esityslistat
Pöytäkirjat 2017
1_16012017.pdf (950,3 kB)
2_13022017.pdf (1,45 MB)
3_13032017.pdf (1,18 MB)
Pöytäkirjat 2016
1_18012016.pdf (314,3 kB)
10_10102016.pdf (290,3 kB)
12_28112016.pdf (747 kB)
13_12122016.pdf (852 kB)
2_01022016.pdf (403,7 kB)
3_29022016.pdf (324,9 kB)
4_29032016.pdf (450,3 kB)
5_25042016.pdf (371,6 kB)
6_06062016.pdf (326,3 kB)
7_27.6.2016.pdf (485 kB)
8_29082016.pdf (318,9 kB)
9_19092016.pdf (312,3 kB)
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Hanna Helaste

kunnanjohtaja