Liikunta- ja nuorisotoimen kesäohjelma 2018


8.5.2018 11:00

Alla Liikunta- ja Nuorisotoimen kesäohjelma 2018 tekstinä sekä alla linkkinä .pdf. Mahdollisia muutoksia voi tulla ennen kesäkuuta ja ohjelmaa päivitetään sitä myöten

 

LIIKUNTA- JA NUORISOTOIMEN KESÄOHJELMA 2018 (4.6. – 3.8.2018)

 

VIIKKO 23

 

ma 4.6      
9–10 Temppurata 0-5 v., liikuntahalli (Kalle)

10–11.30 Yleisurheilukerho 5-9 v., urheilukenttä (Kalle)

12–13 Yleisurheilukerho 10 v. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)

14–15 Frisbeegolf, Lossisaari (Kalle)

17–18 Kuntopiiri, urheilukenttä (sateella kuntosali) (Kalle)

 

ti 5.6.         

11–13 Laser-peli 5. lk. ja vanh., Hietala (sateella yläkoulu) (Kalle)

13.30–14.30 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Kalle)

14.30–15.30 Jalkapallo 5. lk. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)

16.30–21 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)

19.30–20.30 Juoksukoulu, urheilukenttä (www.facebook.com/AulinIkiliikkujat)


ke 6.6.      
10–11.30 Yleisurheilukerho kaikki ikäluokat, urheilukenttä (Kalle)

11.30–15.30 Leppäselän retki (lähtö kirjaston lenkistä Emmun ja Kallen kyydillä)

17–18 Kahvakuula, urheilukenttä (Kalle)

 

to 7.6.  

12–14 Laser-peli 5. lk. ja vanh., Hietala (sateella yläkoulu) (Kalle)
15–16 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Kalle)
16.30–20 Nuokkari 4.-6. lk (Emmu)

17.30 Yleisurheilun viikkokisat torstaisin 7.6, 14.6, 5.7 ja 12.7

 

pe 8.6.        18–22 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)

VIIKKO 24

ma 11.6.   
9–10 Temppurata 0-5 v., liikuntahalli (Kalle)

10–11.30 Yleisurheilukerho 5-9 v., urheilukenttä (Kalle)

12.30–13.30 Yleisurheilukerho 10 v. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)

14–15 Kaupunkitaistelua ja pelejä, liikuntahalli (Kalle)

17–18 Kuntopiiri, urheilukenttä (sateella kuntosali) (Kalle)



 ti 12.6      
11–13 Laser-peli 5. lk. ja vanh., Hietala (sateella yläkoulu)(Kalle)

13.30–14.30 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Kalle)

14.30–15.30 Jalkapallo 5. lk. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)

16.30–21 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)

19.30–20.30 Juoksukoulu (urheilukenttä) www.facebook.com/AulinIkiliikkujat

 

 ke 13.6.    
10–11.30 Yleisurheilukerho kaikki ikäluokat, urheilukenttä (Kalle)

12.30–14.30 Frisbeegolf, Lossisaari (Kalle)

15–16.15 Katusählyä, pesiskenttä (Kalle)

14–20 Nuokkari, ERIKOISOHJELMAA, seuraa tiedottamista (Emmu)

17–18 Kahvakuula, urheilukenttä (sateella liikuntahalli) (Kalle)

 

to 14.6.     
Retki PowerParkiin
ennakkoon ilmoittautuneille. Lähtö kirjaston lenkistä klo 7.30.
17.30 Yleisurheilun viikkokisat, urheilukenttä

 pe 15.6.     18–22 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)

VIIKKO 25

 ma 18.6. – to 21.6.

SOMPALA- LEIRI

ennakkoon ilmoittautuneille, ohjaajat leirillä, ei muuta ohjelmaa.

 VIIKKO 26

ma 25.6 

 9–10 Temppurata 0-5 v., liikuntahalli (Kalle)

10–11.30 Yleisurheilukerho 5-9 v., urheilukenttä (Kalle)

12–13 Yleisurheilukerho 10 v. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)

14–15 Kaupunkitaistelua ja pelejä, liikuntahalli (Kalle)

17–18 Kuntopiiri, urheilukenttä (sateella kuntosali) (Kalle)

  ti 26.6       
11–13 Laser-peli 5. lk. ja vanh., Hietala (sateella yläkoulu) (Kalle)

13.30–14.30 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Kalle)

14.30–15.30 Jalkapallo 5. lk. ja vanh., urheilukenttä (Kalle)
19.30–20.30 Juoksukoulu (urheilukenttä)
www.facebook.com/AulinIkiliikkujat

 ke 27.6    
10–11.30 Yleisurheilukerho kaikki ikäluokat, urheilukenttä (Kalle)

12.30–14.30 Frisbeegolf, Lossisaari (Kalle)

15–16.15 Katusählyä, pesiskenttä (Kalle)

17–18 Kahvakuula, urheilukenttä (Kalle)


to 28.6      

12–14 Laser-peli 5. lk. ja vanh., Hietala (sateella yläkoulu)(Kalle)
15–16 Jalkapallo e-4. lk. (Kalle)
                

Uimakoulut 2.7–6.7 Hietalassa

 

Ilmoittaudu 22.6 mennessä kalle.tenhunen@keitele.fi tai tekstiviestillä 040 489 4209. Lapsen nimi, ryhmä, uimataito, huoltajan puhelinnumero sekä terveystiedot, jotka ohjaajien on hyvä tietää.



VIIKKO 27


ma 2.7.          11–12 Uimataidottomat (alkeismerkin suorittajat) (Kalle)
                      12–13 Uimataitoa parantavat (jo alkeismerkin suorittaneet) (Kalle)
                      17–18 Kuntopiiri urheilukentällä (Kalle)


ti 3.7.                 11–12 Uimataidottomat (alkeismerkin suorittajat) (Kalle)
                      12–13 Uimataitoa parantavat (jo alkeismerkin suorittaneet) (Kalle)


ke 4.7.
           11–12 Uimataidottomat (alkeismerkin suorittajat) (Kalle)
                      12–13 Uimataitoa parantavat (jo alkeismerkin suorittaneet) (Kalle)
                      17–18 Kahvakuula urheilukentällä (Kalle)

  to 5.7.            11–12 Uimataidottomat (alkeismerkin suorittajat) (Kalle)

                      12–13 Uimataitoa parantavat (jo alkeismerkin suorittaneet) (Kalle)
                      14–16 Merkkien suorittajat (uintimatkat yms.) HUOM: LOSSISAARI (Kalle)

                      17.30 Yleisurheilun viikkokisat, urheilukenttä (Kalle)

pe 6.7.           11–12 Uimataidottomat (alkeismerkin suorittajat) (Kalle)
                      12–13 Uimataitoa parantavat (jo alkeismerkin suorittaneet) (Kalle)

 

VIIKKO 28

 

to 12.7.      17.30 Yleisurheilun viikkokisat, urheilukenttä


VIIKKO 29 - EI Ohjelmaa

 

 VIIKKO 30

 ma 23.7.   
9–10 Temppurata 0-5 v., liikuntahalli (Tiia S.)

10–11.30 Yleisurheilukerho, kaikki ikäryhmät, urheilukenttä (Tiia S.)

12.30–14 Frisbeegolf, Lossisaari (Tiia S.)

 

ti 24.7.      
11–13 Laser-peli 5. lk. ja vanh., yläkoulu (Tiia S.)

13.30–14.30 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Tiia S.)

14.30–15.30 Jalkapallo 5. lk. ja vanh., urheilukenttä (Tiia S.)

 

ke 24.7.   
15–16.15 Katusähly, pesiskenttä (Tiia S.)

17–18 Kahvakuula, urheilukenttä (sateella liikuntahalli) (Tiia S.)

 

to 25.7.

 12–14 Laser-peli 5. lk. ja vanh., yläkoulu (Tiia S.)

15–16 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Tiia S.)
                      17–18 Kiertoharjoittelu, kuntosali (Tiia S.)

 

La 28.7.     KEITELE-päivät

VIIKKO 31

 ma 30.7.  
9–10 Temppurata 0-5 v., liikuntahalli (Tiia S.)

10–11.30 Yleisurheilukerho, kaikki ikäryhmät, urheilukenttä (Tiia S.)

12.30–14 Frisbeegolf, Lossisaari (Tiia S.)

 

ti 31.7.       11–13 Laser-peli 5. lk. ja vanh., yläkoulu (Tiia S.)

13.30–14.30 Jalkapallo e-4. lk., urheilukenttä (Tiia S.)

14.30–15.30 Jalkapallo 5. lk. ja vanh., urheilukenttä (Tiia S.)

16.30–21 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)

 

ke 1.8.        Retki Särkänniemeen. Lisäinfoa ja ilmoittautuminen myöhemmin kesän aikana.

to 2.8.         17-18 Kiertoharjoittelu, kuntosali (Tiia S.)

                     16.30–20 Nuokkari 4.-6. lk. (Emmu)

pe 3.8.        18–22 Nuokkari 7. lk. ja vanh. (Emmu)            

Kesäviikkojen nuokkari-iltoina saatetaan hyvällä säällä siirtyä esim. Lossisaareen makkaran paistoon, seuraa Emmun tiedottamista.

Yleisurheilun pitäjänmestaruuskilpailut: torstaina 30.8. klo 17.30
 

 

 

 



 

Tiedostot