Valtuusto

Valtuuston asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja ja hallintojohtaja.

Keiteleen valtuuston jäsenet 2021 - 2025

Hirviheimo Marjut  (KESK)
puh.  
sähköposti: @

Kaunisaho Ari (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Kaunisaho Lauri (VIHR.)
puh. 
sähköposti: @

Koskinen Saara (KESK)
puh. 045 260 2205
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Kärkkäinen Matti (KESK)

Laitinen Liisa (SDP)
puh. 040 735 5536
sähköposti: liisa.laitinen@pp5.inet.fi

Laukkanen Jari (KOK)
puh. 
sähköposti: @

Metso Marko (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Nuutinen Ari (KESK)
puh. 
sähköposti:
@

Paananen Jari (PS)
puh. 040 548 2170
sähköposti: jari.paananen@keitele.fi

Paananen Markku (KESK)
puh. 040 5888 497
sähköposti: markku.paananen@keitele.fi

Pellikka Minna (KESK)
puh. 040 707 6011
sähköposti: minna.pellikka@keitele.fi

Ryhänen Eero (KESK)
puh. 
sähköposti: @

Räty Eeva (VAS)
puh. 044 333 2108
sähköposti: ratyeeva650@gmail.com

Tabell Helena (KD)
puh. 044 341 7423
sähköposti: tabell.helena@gmail.com

Tyni Sirpa (KESK)
puh. 
sähköposti: @
 
Vesterinen Pekka (PS)
puh. 050 5500 784 
sähköposti: vesterinenp@gmail.com 

Vuorela Olli (PS)
puh. 040 650 6760
sähköposti: vuorelaolli@gmail.com

Utriainen Joni (SDP)
puh. 
sähköposti: 
@







Hallintosääntö
Valtuuston esityslista
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Juha-Pekka Rusanen

kunnanjohtaja