Valtuusto

Valtuuston asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja ja hallintojohtaja.

Keiteleen valtuuston jäsenet 2021 - 2025

Vesterinen Pekka (PS), puheenjohtaja
pekka.vesterinen@keitele.fi

Hirviheimo Marjut  (KESK)
marjut.hirviheimo@keitele.fi

Kaunisaho Ari (PS)
ari.kaunisaho@keitele.fi

Kaunisaho Lauri (VIHR.), II varapuheenjohtaja
lauri.kaunisaho@keitele.fi

Koskinen Saara (KESK), I varapuheenjohtaja
saara.koskinen@keitele.fi

Kärkkäinen Matti (KESK)
matti.karkkainen@keitele.fi

Laitinen Liisa (SDP)
liisa.laitinen@keitele.fi

Laukkanen Jari (KOK)
jari.laukkanen@keitele.fi

Metso Marko (KESK)
marko.metso@keitele.fi

Nuutinen Ari (KESK)
ari.nuutinen@keitele.fi

Paananen Jari (PS)
jari.paananen@keitele.fi

Paananen Markku (KESK)
 markku.paananen@keitele.fi

Pellikka Minna (KESK)
minna.pellikka@keitele.fi

Ryhänen Eero (KESK)
eero.ryhanen@keitele.fi

Räty Eeva (VAS)
 eeva.raty@keitele.fi

Tabell Helena (KD)
 helena.tabell@keitele.fi

Tyni Sirpa (KESK)
sirpa.tyni@keitele.fi
 
Vuorela Olli (PS)
 olli.vuorela@keitele.fi

Utriainen Joni (SDP)
joni.utriainen@keitele.fi







Hallintosääntö
Valtuuston esityslista
Pöytäkirjat 2022
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Emilia Savolainen

kunnanjohtaja