Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja ja hallintojohtaja.

Kunnanhallituksen varsinaiset kokoukset pidetään erillisen suunnitelman mukaisesti pääsääntöisesti maanantaina alkaen kello 17. Käsiteltävien asioiden vaatiessa kunnanhallitus voi pitää kokouksensa muinakin päivinä ja aikoina.

Kokouksesta laadittu pöytäkirja tarkastetaan seuraavana perjantaina ja pidetään nähtävänä tarkastuspäivää seuraavana arkipäivänä.

Kunnanhallituksen käsittelyyn tarkoitetut asiat tulee toimittaa kunnantoimistoon viimeistään kokousta edeltävän viikon maanantaina.

Kunnanhallitus päättää pitää varsinaiset kokouksensa seuraavan suunnitelman mukaisesti:

  • 22.1.2024
  • 12.2.2024
  •   4.3.2024
  • 25.3.2024
  • 22.4.2024
  • 13.5.2024
  • 10.6.2024
Keiteleen kunnanhallitus

Pellikka Minna (KESK), puheenjohtaja
minna.pellikka@keitele.fi

Kaunisaho Ari (PS)
ari.kaunisaho@keitele.fi

Laitinen Liisa (SDP)
liisa.laitinen@keitele.fi

Metso Marko (KESK)
marko.metso@keitele.fi

Paananen Jari (PS), varapuheenjohtaja
jari.paananen@keitele.fi

Paananen Markku (KESK)
markku.paananen@keitele.fi

Tabell Helena (KD)
helena.tabell@keitele.fi



Esityslistat
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Emilia Savolainen

kunnanjohtaja