Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja ja hallintojohtaja.

Kunnanhallituksen varsinaiset kokoukset pidetään erillisen suunnitelman mukaisesti pääsääntöisesti maanantaina alkaen kello 18. Käsiteltävien asioiden vaatiessa kunnanhallitus voi pitää kokouksensa muinakin päivinä ja aikoina.

Kokouksesta laadittu pöytäkirja tarkastetaan seuraavana perjantaina ja pidetään nähtävänä tarkastuspäivää seuraavana arkipäivänä.

Kunnanhallituksen käsittelyyn tarkoitetut asiat tulee toimittaa kunnantoimistoon viimeistään kokousta edeltävän viikon maanantaina.

Keiteleen kunnanhallitus

Pellikka Minna (KESK), puheenjohtaja
minna.pellikka@keitele.fi

Kaunisaho Ari (PS), varapuheenjohtaja
ari.kaunisaho@keitele.fi

Laitinen Liisa (SDP)
liisa-laitinen@keitele.fi

Metso Marko (KESK)
marko.metso@keitele.fi

Paananen Jari (PS)
jari.paananen@keitele.fi

Paananen Markku (KESK)
markku.paananen@keitele.fi

Tabell Helena (KD)
helena.tabell@keitele.fi