Valtuusto

Valtuuston asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja Hanna Helaste ja hallintojohtaja Airi Kinnunen.

Keiteleen valtuusto 2017 - 2021

Puheenjohtaja Minna Pellikka (KESK)
puh. 040 707 6011
sähköposti: minna.pellikka@keitele.fi

I varapuheenjohtaja Jari Paananen (PS, sit.)
puh. 040 548 2170
sähköposti: jari.paananen@keitele.fi

II varapuheenjohtaja Saara Koskinen (KESK)
puh. 045 260 2205
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Andersson Anna-Riikka (VAS, sit.)
puh. 040 1410 402
sähköposti: anna-riikka.andersson@keitele.fi

Huttunen Eeva (KESK)
sähköposti: eeva.m.huttunen@keitele.fi

Jauhiainen Jaana (KESK)
puh. 045 350 7557
sähköposti: jaana.jauhiainen@keitele.fi

Kaunisaho Ari (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Laitinen Liisa (SDP)
puh. 040 735 5536
sähköposti: liisa.laitinen@pp5.inet.fi

Laukkanen Matti (SDP)
puh. 040 521 5250
sähköposti: matti.laukkanen@keitele.fi

Metso Marko (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Paananen Antti (KESK)
puh. 0400 278 275
sähköposti: antti.paananen83@wippies.fi

Paananen Markku (KESK)
puh. 040 5888 497
sähköposti: markku.paananen@keitele.fi

Räty Eeva (VAS)
puh. 044 333 2108
sähköposti: eeva.raty@suomi24.fi

Savolainen Pekka (KOK)
puh. 050 5012 993
sähköposti: p.savolainen@hotmail.com

Tabell Helena (KD)
puh. 044 341 7423
sähköposti: tabell.helena@gmail.com

Tirkkonen Mirja (KESK)
puh. 040 5623 844
sähköposti: mirja.tirkkonen@ suomi24.fi

Tuhkanen Anna-Liisa (KESK)
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Vesterinen Pekka (KESK)

Vuorela Olli (PS, sit.)
puh. 040 650 6760
sähköposti: ollvuo@suomi24.fi







Hallintosääntö
Esityslistat
Pöytäkirjat 2017
4_12062017.pdf (1,37 MB)
5_18092017.pdf (462,7 kB)
6_13.11.2017.pdf (560,8 kB)
7_11122017.pdf (481,7 kB)
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Hanna Helaste

kunnanjohtaja