Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja ja hallintojohtaja.

Kunnanhallituksen varsinaiset kokoukset pidetään erillisen suunnitelman mukaisesti pääsääntöisesti maanantaina alkaen kello 18. Käsiteltävien asioiden vaatiessa kunnanhallitus voi pitää kokouksensa muinakin päivinä ja aikoina.

Kokouksesta laadittu pöytäkirja tarkastetaan seuraavana perjantaina ja pidetään nähtävänä tarkastuspäivää seuraavana arkipäivänä.

Kunnanhallituksen käsittelyyn tarkoitetut asiat tulee toimittaa kunnantoimistoon viimeistään kokousta edeltävän viikon maanantaina.

Kunnanhallitus päättää pitää varsinaiset kokouksensa kevään 2021 aikana seuraavan suunnitelman mukaisesti:


- 1.3.2021
- 29.3.2021
- 12.4.2021
- 3.5.2021
- 24.5.2021

Kokoukset pidetään pääsääntöisesti iltakokouksina alkaen kello 18.00.

 

Keiteleen kunnanhallitus

Puheenjohtaja Anna-Liisa Tuhkanen (KESK)
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Varapuheenjohtaja Markku Paananen (KESK)
puh. 040 5888 497
sähköposti: markku.paananen@keitele.fi

Saara Koskinen (KESK)
puh. 045 260 2205 
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Metso Marko (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Kaunisaho Ari (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Andersson Anna-Riikka (VAS, sit.)
puh. 040 1410 402
sähköposti: anna-riikka.andersson@keitele.fi

Laukkanen Matti (SDP)
puh. 040 521 5250
sähköposti: matti.laukkanen@keitele.fi